Sterreworp
Van de website van Judoclub van Tingenijssel:
1e instaptoernooi 2008
Eerste punten binnen voor onze judoka’s
Zondag 26 oktober jl. bezocht ik samen met negen judoka’s voor het eerst het instaptoernooi van de Judobond Nederland (JBN). Het toernooi is voor alle judoka’s die in het bezit zijn van een judopaspoort en die het leuk vinden om wedstrijden te doen.
Image
Bij dit toernooi zijn geen bekers te winnen, maar wel punten te verdienen. De punten zijn te behalen door wedstrijden te winnen. Zo kan de judoka 10 punten winnen met een ippon, 7 met een wazari, 5 yuko en 3 met een koka. Bij het behalen van iedere vijftig punten krijgt de judoka een oorkonde en een embleem voor op het pak. Bij het behalen van de eerste vijftig punten krijgt de judoka een geel embleem. Dit gaat zo door in de kleuren van de judobanden.
De judoka’s hebben erg goed hun best gedaan en ik ben trots op julie alle negen! Voor sommige was het een zwaar toernooi en voor andere ging het wat gemakkelijker. Ik heb weer mooie dingen gezien van de judoka’s zoals spetterende worpen en goede overnames. Tijdens de les noemde Daniel de combinatie kubi-nage met tani-o-toshi de ‘Sterre-worp’, Sterre zelf begreep toen nog niet waarom. Zondag was duidelijk te zien dat zij tijdens de les goed had opgelet en de worp echt als haar ding had gemaakt. Meerdere keren scoorde zij een ippon met deze worp, dus Sterre voorlopig blijven wij hem gewoon de ‘Sterre-worp’ noemen.
Behaalde punten:
40 punten: Sterre van Buuren en Thomas Manusama
33 punten: Yael van Heemst
31 punten: Tim Manusama
30 punten: Mischa van Heemst en Maudi Clement
10 punten: Julian Poppeliers, Yvan Windorst, Luc HeeremansGroetjes, Naom


